Čistenie fasád...

Čistenie fasád, bližšie informácie, postupy a výhody

Aká je príčina znečistenia a napadnutia mikroorganizmami?

Zateplené fasády domov zvyčajne majú v technickej špecifikácii inštrukcie k čisteniu približne každých 3 až 8 rokov. Je to z toho dôvodu, že zateplenie znižuje cirkuláciu vzduchu a celkovú priedušnosť. Pri nedostatku slnka a pôsobení vlhka nestíhajú múry preschnúť, čo býva viditeľné najmä na severnej strane budov. V takomto prostredí pri znečistení vznikajú vhodné podmienky na množenie mikroorganizmov (rias a plesní), ktoré nenávratne znehodnocujú štruktúru fasády. Tvorba rias na povrchu fasád patrí medzi najobvyklejšie hygienické defekty kontaktných zatepľovacích systémov. Riasy vznikajú najmä na stenách s nižším množstvom slnečného žiarenia. Náchylné na ne sú predovšetkým silikátové a akrylátové omietky. Plesne zasa vytvárajú na fasáde čierny alebo šedo sfarbený povlak.

Ako vykonávame čistenie fasád a s čím pracujeme?

Čistenie fasád vykonávame za pomoci vysokozdvižných plošín, horolezeckej techniky či rebríkov. Samotné čistenie vykonávame pomocou vysokotlakových zariadení a švédskeho systému od výrobcu Trion Tensid AB, jednotkou na Škandinávskom trhu. Vďaka tomuto systému zbavíme Vašu fasádu od zájdených nečistôt, sadzí, machov, plesní, rias, splodín z premávky, stôp po vtáctve či hmyze a to šetrne bez poškodení a hlavne bez negatívneho vplyvu na životné prostredie.

Technologický postup:

Na čistený povrch sa nanesie chémia podľa typu znečistenia ktorá sa necháva pôsobiť v súlade s technickou špecifikáciou v rozmedzí cca 15-60 minút.
Nasleduje precízne vyčistenie fasády vysokým tlakom, ktorý je primeraný vzhľadom na typ a vek fasádnej omietky.
Po vyschnutí povrchu sa aplikuje fungicídny impregnant, ktorý vytvorí bariéru proti ďalšiemu rastu organických nečistôt ako sú machy, riasy, plesne či lišajníky.
Po takejto aplikácií čistenia je fasáda chránená na dobu cca 5 a viac rokov.Čo čistením fasád získate?

Odborným čistením a impregnáciou zvýšite

funkčnosť a predĺžite životnost Vašej fasády.

Budovu zbavíte biotických faktorov

ako plesne, machy, riasy, lišajníky, huby a rôznych iných znečistení, napríklad od vtáčieho trusu, sadzí, prachu i smogu.

Zabránite možnému vzniku

a šíreniu ochorení dýchacích ciest, alergií alebo astmy.

Zlepšíte celkový vzhľad budovy
Predlžovaním životnosti

povrchov šetríte Vaše hodnoty a rozpočet.

Prenechajte čistenie fasády odborníkom.